Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Płatki na śniadanie

Płatki - musli uważa się za najważniejszy posiłek dnia. Daje nam zastrzyk energii, tak bardzo potrzebnej w porannych godzinach. Dzięki ich spożywaniu zachowujemy zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Śniadanie to bardzo ważny posiłek dnia, bez niego nie powinniśmy wychodzić z domu. Dotyczy to zarówno dzieci i młodzieży, spędzającej pierwszą połowę dnia w szkole, jak i dorosłych w pracy. Ponieważ to czas największego wysiłku umysłowego. Potrzebujemy energii do działania.

Śniadania w naszych domach wyglądają następująco: szklanka mleka, kawy lub herbaty oraz kilka kanapek z serem albo wędliną. Należy pamiętać, iż takie posiłki nie zawierają do końca wszystkich składników mineralnych oraz witamin. Pragnąc wszechstronnie o powyższe składniki mineralne powinniśmy spożywać musli, czyli płatki zbożowe z owocami, orzechami, rodzynkami. Są nie tylko smaczne, ale także zdrowe i sycące. Takie śniadanie jest bogate w węglowodany z bardzo małą ilością tłuszczu. Doskonale zaspokaja głód i daje organizmowi dawkę energii pobudzającą do pracy i nauki.