Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Co gwarantuje nam jazda rowerem

Mocne serce

Regularna jazda na rowerze obniża ryzyko wystąpienia chorób serca o około 45%. Amerykańskie badania wykazują, żebyśmy osiągnęli ten efekt musimy przejechać tygodniowo około 34 km.

Lepsza koordynacja

Tutaj ważne jest zgranie pracy rąk i nóg, ocena odległości i hamowanie itd. Dlatego jest to idealne ćwiczenie na koordynację ruchów.

Zdrowe stawy

Dzięki codziennej jeździe na rowerze, dostarczamy sobie sporą dawkę aktywności fizycznej nie obciążającej nasze stawy. Dlatego pedałować mogą nawet osoby, które przekraczają 100 kg wagi.

Dobre samopoczucie

Jazda rowerem do pracy zapewni, że będziemy bardziej pobudzeni, ale nie zmęczeniu. Zaoszczędzicie czasu stojąc w korkach samochodem oraz nie będziecie musieli szukać miejsca parkingowego przy pobliskich delikatesach.  Po stresującym dniu odprężycie się spokojną jazdą i będziecie mogli oddychać świeżym powietrzem.

Szczupła sylwetka

Pamiętajcie, że nie tylko liczy się ilość spalonych kalorii podczas jazdy ale także przyśpieszenie metabolizmu. Dzięki czumu zwiększy się Wam zapotrzebowanie na energię.

Mięśnie

Tutaj chyba każdy już wie, że regularna jazda na rowerze wzmacnia mięśnie nóg.

Zdrowe żyły

Jazda na rowerze do pracy jak i rekreacyjnie poprawia krążenie, co sprawia, że jesteśmy mniej narażeni na powstawanie żylaków.