Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Jazda rowerem

 

Jak wiemy praktycznie każdy środek komunikacji ma wady i zalety, ale jest jeden, który łączy w sobie szczególnie dużo zalet. Zobaczcie, jakie plusy odniesiecie, jeśli przerzucicie się z auta na rower. Oczywiście nie mam zamiaru zmuszać nikogo do wysiłku, ponieważ jazda na rowerze po prostej drodze, mniej więcej w średnim tempie jest bardziej wymagające niż zwykły spacer. Jazda rowerem do pracy w słoneczny dzień może okazać się zdrowsza i przyjemniejsza.

Jeżeli wejdzie Wam to w krew nawet nie zwrócicie uwagi, kiedy staliście się zdrowsi, szczuplejsi oraz bogatsi (zaoszczędzając na paliwie).

Na początek ciekawostki:

Tylko 8% Polaków deklaruje się, że jeździ rowerem do pracy, natomiast w Holandii aż 30% zawsze wybiera rower, a 45% robi to czasami.

60% z nas posiada swój rower, natomiast na jednego mieszkańca Holandii przypada nieco więcej niż 1 rower.

Myśleliście, że wszyscy potrafią jeździć na rowerze? Z ankiety wynika, że taka zdolność posiada jedynie 92% polaków.

Średnia prędkość rowerem w ruchu miejskim wynosi 20 km/h, jest to ładny wynik ale spokojnie do zrealizowania. Nie powinniście mieć żadnych problemów, żeby pedałować w tempie co najmniej 15 km/h. Z taką prędkością trasę 5 km pokonacie w zaledwie 20 min.

W ciągu jednej godziny jazdy na rowerze, oczywiście zależy to od tempa jesteśmy w stanie spalić od 300 do 500 kcal.