Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Pływanie na receptę

Woda pomaga także szybciej powrócić do zdrowia osobom po urazach czy operacjach, na przykład kolan lub kręgosłupa. To dlatego niektórzy trafiają na basen dopiero po skierowaniu przez lekarza czy fizykoterapeutę. Pływanie i różnego rodzaju ćwiczenia w wodzie są elementem rehabilitacji, ponieważ wrażenie lekkości w wodzie, delikatny opór stawiany przez wodę oraz brak zagrożenia upadkiem pozwalają ćwiczyć nawet osobom, które nie są w pełni sprawne ruchowo.

Chłodna woda zmniejsza też odczuwanie niektórych rodzajów bólu.
Pływanie jako rehabilitacja powinno odbywać się ściśle według zaleceń lekarza czy rehabilitanta. Mimo że uznawane jest za sport dla każdego, to nie przy wszystkich urazach czy schorzeniach można samemu do woli wybierać rodzaj i intensywność treningu. To samo dotyczy kobiet w ciąży, niemniej jednak wiele z nich może relaksować się na basenie, kiedy inne formy aktywności fizycznej są dla nich zbyt obciążające.
Pływanie przynosi wiele dobroczynnych efektów w każdym wieku. Każdy moment jest dobry, by zacząć uprawiać ten sport, ale lato to wyjątkowo dobry czas, żeby oswoić się z wodą, a potem, kilka razy w tygodniu, trenować z coraz większą przyjemnością.