Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Robimy wiosenne kanapki

Od najmłodszych lat powinno się rozwijać świadomość prawidłowego odżywiania.

      W czwartek, 10 kwietnia, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Jasnym Polu samodzielnie przygotowywały sobie śniadanko. Zanim przystąpiły do pracy,  rozmawiały z wychowawczynią o tym, jak dbać o swoje zdrowie.

Dzieci poznały piramidę żywieniową i wiedzą doskonale, co warto jeść, a co należy ograniczać. Wychowawczyni przypomniała również o zachowaniu zasad higieny – myciu rąk i warzyw, a także o zasadach  bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Teraz można było już wziąć się do pracy.

      Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione warzywa. Po ich przygotowaniu posprzątały stoliki, by potem z apetytem zjeść zdrowe śniadanie.

      Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło dzieciom wielką radość. Niektóre przedszkolaki postanowiły zrobić takie kanapki rodzicom w domu.