Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

3  kopia

29 września 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się w tym roku 3 885 szkół z kraju i z za granicy. W tym dniu uczniowie i nauczyciele z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Dzień ten zachęca wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach. Uczniowie mieli okazje również odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły, a w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

W naszej szkole z okazji tego święta przeprowadzone zostały zabawy, konkursy i egzaminy związane z tabliczką mnożenia.  Uczniowie w tym dniu rozwiązywali zadania, układali rymowanki bądź hasła z tematem przewodnim tabliczki mnożenia, które zapisywali później na brystolu. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy, najciekawszy plakat dotyczący Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Zwycięzców obdarowano upominkami.

Komisje i Patrole Egzaminacyjne składające się z uczniów naszej szkoły odpytywały z tabliczki mnożenia wszystkich chętnych. Patrole wraz z koordynatorami akcji przeprowadziły egzaminy na terenie placówki oraz w najbliższej okolicy.  Do egzaminów przystąpiło 67 uczniów i 10 nauczycieli oraz 6 mieszkańców Orpiszewa. Zdało 77 osób. Wszystkim, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania wręczono legitymacje „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz „przybito piątkę”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Koordynatorzy:

Małgorzata Matejko

Dorota Żurawlew