Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

DZIEŃ PAPIESKI

DSC 6078

Dzień Papieski w naszej szkole.

Jan Paweł II -  papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim uhonorować, w Kościele ustanowiono Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym. Dzień ten przypadający 16 października - stał się również świętem państwowym. Z tej okazji 15 października w Orpiszewie obchodziliśmy trzydziestą dziewiątą rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Uroczystość tę dla mieszkańców, społeczności Orpiszewa oraz ich gości zorganizowała Społeczność Szkolna we współpracy z Radą Sołecką ,KGW i Panią Radną. Jak głosił tytuł inscenizacji? „Jan Paweł II Papież naszych serc!” Spotkanie było wyjątkowe nie tylko ze względu na Osobę Papieża Polaka, ale również na uniwersalność i ponadczasowość  słów Papieża, które były odczytywane i recytowane przez uczniów . Występ urozmaicały ulubione pieśni Jana Pawła zaśpiewane przez szkolny chórek ze szkoły Podstawowej w Orpiszewie.

Niedzielna uczta dla ducha, była zarazem ucztą dla ciała, Każdy z przybyłych gości miał okazje skosztowania papieskich kremówek. Wśród widzów panowała atmosfera zadumy i refleksji.