Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nordic Walking

Nordic Walking to dyscyplina rekreacji w której mamy do czynienia z używaniem specjalnie zaprojektowanych kijów. Kije takie różnią się od kijów trekkingowych kilkoma zasadniczymi szczegółami. Kij trekkingowy posiada rękojeść wyprofilowaną w taki sposób, aby ręka wygodnie mogła się na niej ułożyć co ułatwia uchwyt.

Czytaj więcej...

Jazda rowerem

 

Jak wiemy praktycznie każdy środek komunikacji ma wady i zalety, ale jest jeden, który łączy w sobie szczególnie dużo zalet. Zobaczcie, jakie plusy odniesiecie, jeśli przerzucicie się z auta na rower. Oczywiście nie mam zamiaru zmuszać nikogo do wysiłku, ponieważ jazda na rowerze po prostej drodze, mniej więcej w średnim tempie jest bardziej wymagające niż zwykły spacer. Jazda rowerem do pracy w słoneczny dzień może okazać się zdrowsza i przyjemniejsza.

Czytaj więcej...

Co gwarantuje nam jazda rowerem

Mocne serce

Regularna jazda na rowerze obniża ryzyko wystąpienia chorób serca o około 45%. Amerykańskie badania wykazują, żebyśmy osiągnęli ten efekt musimy przejechać tygodniowo około 34 km.

Czytaj więcej...

Jaką dyscyplinę sportu wybrać?

Jedni lubię biegać, inni wolą pływać. Jedni mają w sobie tak ogromne pokłady energii, że bez problemu poradzą sobie w maratonie, inni preferują bardziej relaksujące formy wypoczynku. Dyscyplin sportu jest tak wiele, że każdy z nas znajdzie tą sobie najodpowiedniejszą. Bez sensu jest zmuszanie się do joggingu, bo przyjaciółka to robi, bo to jest modne, itp. lub towarzyszenie kolegom czy koleżankom w rozgrywkach tenisa, gdy wolimy popływać na basenie.         

Czytaj więcej...

BIEGANIE – PRZEPIS NA DŁUGOWIECZNOŚĆ!

Naukowcy obliczyli, ile dodatkowych lat zyskuje się dzięki uprawianiu tej aktywności. Sprawdź, ile i jak biegać, aby przedłużyć swoje życie?

Regularnebieganiezwiększa oczekiwaną długość trwania życia - o ponad 6 lata u mężczyzn i o ponad 5,5 lat w przypadku kobiet.

Czytaj więcej...