Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nadwaga to choroba

Nadwaga to nie tylko choroba dziedziczna ale i przypadłość naszych czasów.

Siedzący tryb pracy, mała aktywność fizyczna w połączeniu z niezdrową dietą przyczyniają się do nadmiernej nadwagi u dzieci jak i u dorosłych.

Czytaj więcej...

Kiedy schudniesz najszybciej

Jeśli chcesz zrzucić wagę, musisz wprawić ciało w ruch. Weź psa na spacer, zapisz się do fitness clubu, zacznij biegać. Nie ma innego wyjścia: aby zrzucić zbędne kilogramy i zapobiec efektowi jojo, musisz regularnie ćwiczyć. Okazuje się, że najwięcej efektów przynosi poranna gimnastyka.

Czytaj więcej...

Zdrowy na starość

Sport przynosi dobre dla zdrowia skutki, które - jak przekonują amerykańscy i szwajcarscy naukowcy - widać także w podeszłym wieku. Wyniki ich badań, opublikowane w najnowszym wydaniu "BMC Public Health", pokazują, że korzystne skutki zdrowotne wyraźnie widać u ponad 70-letnich mężczyzn, którzy uprawiali sport nawet jeszcze przed wojną.

Czytaj więcej...

Co zrobić z otyłością i nadwagą

 


1. dbać o zdrowe żywienie, poprzez zachowanie równowagi pomiędzy dostarczaniem i zużywaniem kalorii,

Czytaj więcej...

Triathlon

triathlon (czyli trójbój) jest wszechstronną dyscypliną sportową łączącą trzy konkurencje wytrzymałościowe: pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju sportowego przed zmianą dyscypliny.

Czytaj więcej...