Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Sport pomoże w walce z nadciśnieniem

W walce z nadciśnieniem pomagają niektóre dyscypliny sportu. Zabroniony jest tylko nagły i intensywny wysiłek.

Sport jest dobry na wszystko - zdrowie, sylwetkę i samopoczucie. Powinno się go stosować jako środek prewencyjny przed większością chorób - w tym przed nadciśnieniem. Co więcej, nie tylko jako środek prewencyjny, ale nawet jako lekarstwo, gdy choroba nas już dopadnie.

Czytaj więcej...

Pływanie

PŁYWANIE JEST JEDNYM ZE SPORTÓW, KTÓRY MOŻNA UPRAWIAĆ PRZEZ CAŁE ŻYCIE. REGULARNE PŁYWANIE POZWALA ROZWINĄĆ HARMONIJNIE CAŁE CIAŁO, WZMOCNIĆ KONDYCJĘ, A PO URAZACH BĄDŹ OPERACJACH, MOŻE POMÓC POWRÓCIĆ DO PEŁNEJ SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ.

Czytaj więcej...

Nordic Walking

Nordic Walking to dyscyplina rekreacji w której mamy do czynienia z używaniem specjalnie zaprojektowanych kijów. Kije takie różnią się od kijów trekkingowych kilkoma zasadniczymi szczegółami. Kij trekkingowy posiada rękojeść wyprofilowaną w taki sposób, aby ręka wygodnie mogła się na niej ułożyć co ułatwia uchwyt.

Czytaj więcej...

Pływanie na receptę

Woda pomaga także szybciej powrócić do zdrowia osobom po urazach czy operacjach, na przykład kolan lub kręgosłupa. To dlatego niektórzy trafiają na basen dopiero po skierowaniu przez lekarza czy fizykoterapeutę. Pływanie i różnego rodzaju ćwiczenia w wodzie są elementem rehabilitacji, ponieważ wrażenie lekkości w wodzie, delikatny opór stawiany przez wodę oraz brak zagrożenia upadkiem pozwalają ćwiczyć nawet osobom, które nie są w pełni sprawne ruchowo.

Czytaj więcej...

Jazda rowerem

 

Jak wiemy praktycznie każdy środek komunikacji ma wady i zalety, ale jest jeden, który łączy w sobie szczególnie dużo zalet. Zobaczcie, jakie plusy odniesiecie, jeśli przerzucicie się z auta na rower. Oczywiście nie mam zamiaru zmuszać nikogo do wysiłku, ponieważ jazda na rowerze po prostej drodze, mniej więcej w średnim tempie jest bardziej wymagające niż zwykły spacer. Jazda rowerem do pracy w słoneczny dzień może okazać się zdrowsza i przyjemniejsza.

Czytaj więcej...