Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Jaką dyscyplinę sportu wybrać?

Jedni lubię biegać, inni wolą pływać. Jedni mają w sobie tak ogromne pokłady energii, że bez problemu poradzą sobie w maratonie, inni preferują bardziej relaksujące formy wypoczynku. Dyscyplin sportu jest tak wiele, że każdy z nas znajdzie tą sobie najodpowiedniejszą. Bez sensu jest zmuszanie się do joggingu, bo przyjaciółka to robi, bo to jest modne, itp. lub towarzyszenie kolegom czy koleżankom w rozgrywkach tenisa, gdy wolimy popływać na basenie.         

Czytaj więcej...

Co gwarantuje nam jazda rowerem

Mocne serce

Regularna jazda na rowerze obniża ryzyko wystąpienia chorób serca o około 45%. Amerykańskie badania wykazują, żebyśmy osiągnęli ten efekt musimy przejechać tygodniowo około 34 km.

Czytaj więcej...

Codziennie biegaj 30 minut. Nie tylko dla zdrowia, ale także dla samopoczucia

Nie ma co się szarpać i biec po rekordy. Spokojne tempo wystarczy. 30 minut codziennego biegania może przynieść korzyści całemu organizmowi. Dzięki wysiłkowi fizycznemu lepiej dotlenia się mózg, budują się mięśnie i spala się tłuszcz. Krótka przebieżka przydaje się także przed lub po wizycie na siłowni. A co na początku warto zapamiętać? To, żeby się nie przeforsować.

Czytaj więcej...

BIEGANIE – PRZEPIS NA DŁUGOWIECZNOŚĆ!

Naukowcy obliczyli, ile dodatkowych lat zyskuje się dzięki uprawianiu tej aktywności. Sprawdź, ile i jak biegać, aby przedłużyć swoje życie?

Regularnebieganiezwiększa oczekiwaną długość trwania życia - o ponad 6 lata u mężczyzn i o ponad 5,5 lat w przypadku kobiet.

Czytaj więcej...

Porady dla rodziców

PORADY DLA RODZICÓW -

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU

 1. Odkrywaj Internet razem z dzieckiem. 

Bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z Internetem. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby.

Czytaj więcej...