Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Nenufar Club

nenufar club 001Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych pojechały dnia 16 czerwca 2015 roku razem z wychowawczyniami i rodzicami na wycieczkę do Kościana. Mieści się tam Nenufar Club. Dzieci zostały przywitane przez gospodarza placu, a następnie skierowane na spotkanie z Piratami. Piraci przebrali dzieci w kamizelki asekuracyjne i zabrali wszystkich na tratwę, z której rozpoczęli podróż w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Dzieci, z pomocą piratów z czasem odnajdywały pierwsze wskazówki, które ukryte były przy miniaturach budowli świata. Wskazówki te doprowadziły grupę do nieznanego lądu. Dzieci spotkały tam kolejnych animatorów – Karaibów. Odczytały kolejne wskazówki i zdobyły dyplom poszukiwacza skarbu, będący przepustką do kolejnego etapu poszukiwania. Po pewnym czasie po dzieci przypłynęli Indianie z ostatnią częścią mapy. Ponowna podróż tratwą skończyła się w głównej wiosce – tam ukryta została ostatnia informacja wskazująca miejsce ukrycia skarbu. Dzieciom udało się w końcu odnaleźć skarb – wielką skrzynię ze słodyczami.

Czytaj więcej...

Logopeda w przedszkolu

logopeda 001Do obu oddziałów przedszkolnych przychodzi na zajęcia pani logopeda Natalia Kasprowicz. Odział w Jasnym Polu odwiedziła siedem razy w ciągu roku szkolnego. Prowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia przeplatane zabawami ruchowymi i pracami plastycznymi. Dzieciom spotkania bardzo się podobały i zawzięcie ćwiczyły z panią prawidłową wymowę.

Czytaj więcej...

Święto Mam i Tatusiów

dzien mamy 005Wspaniałe uroczystości odbyły się w oddziałach przedszkolnych z okazji Święta Mam i Tatusiów. W przedszkolu w Jasnym Polu dzieci gościły swoich rodziców 29 maja. W pięknych przebraniach zaprezentowały przedstawienie bajkowe przeplatane piosenkami. Na scenie pojawiły się różne postaci: król i królowa, Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Rybak i złota rybka, wróżki, Królewna Śnieżka i krasnoludki, Czerwony Kapturek i wilk, Calineczka i Kot w butach. Dzieci zagrały na instrumentach do znanej dzieciom i rodzicom piosenki przedszkolnej, nauczyły rodziców ,,paluszkowego wierszyka”  oraz pięknie zatańczyły do utworu ,,Cyganie” – najpierw same, a potem nauczyły tańca swoje mamusie. Tatusiów zaprosiły do wesołej zabawy przy piosence ,,Miała baba koguta”.  Rodzice zostali obdarowani przez swoje pociechy upominkami, uściskami i gorącymi całusami. Uroczystość na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkim rodzicom.

Czytaj więcej...

Dzień dziecka u przedszkolaków

dzien dziecka 009Dnia 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, dzieci z obu przedszkoli wybrały się z uczniami do lasu niedaleko Orpiszewa. Pogoda dopisała, więc wszyscy urządzili sobie piknik na trawie. Dzieci mogły bawić się na polanie – biegać, grać w piłkę, przeciągać linę. Atrakcją dnia były kiełbaski z ogniska.

Czytaj więcej...

Zajęcia biblioteczne w Jasnym Polu

biblioteczne 005Do przedszkola w Jasnym Polu po raz drugi przyjechała Pani Natalia Jędrzejak z biblioteki. Przywiozła ze sobą mnóstwo książeczek dla dzieci. Opowiadała  o zasadach wypożyczania książek z biblioteki, zorganizowała ciekawe zabawy i konkursy. Przeczytała bajkę, a potem dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na zadane przez nią pytania dotyczące tekstu, aby dostać w nagrodę zakładkę do książki. Zajęcia bardzo dzieciom podobały się, aktywnie w nich uczestniczyły.

Czytaj więcej...