Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Wizyta w piekarni

piekarnia 00519 maja 2015 roku przedszkolaki z Jasnego Pola i Orpiszewa pojechały na kolejną wycieczkę do Krotoszyna. Odwiedziły piekarnię GS, gdzie poznały pracę piekarza i zobaczyły, jak wypieka się  chleb. Miały też okazję wykrawać ciasteczka. Zostały poczęstowane pysznymi pączkami i obdarowane pamiątkowymi kalendarzami.  Pogoda w tym dniu dopisała, więc kolejną super atrakcją dla dzieci były zabawy na placu zabaw na krotoszyńskim deptaku, połączone z piknikiem i lodami. Dzieci wróciły z wycieczki zmęczone, ale też bardzo zadowolone.

Czytaj więcej...

Afera Leśna

kino 001Dnia 27 kwietnia 2015 roku dzieci z obu oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do krotoszyńskiego kina ,,Przedwiośnie” na przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej pt. ,,Afera leśna”. Na scenie pojawiły się wspaniałe, kolorowe dekoracje oraz postaci bajkowe.  Spektakl bardzo zaciekawił dzieci.  Przedszkolaki poszerzyły wiadomości na temat ochrony przyrody, a po powrocie do przedszkola wykonały piękne ilustracje przedstawiając e bohaterów przedstawienia.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ziemi

dzien ziemii 002W związku ze Światowym Dniem Ziemi przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wzięły udział w porządkowaniu terenu przedszkola oraz jego okolic. W przedszkolu odbyły się najpierw zajęcia na temat ochrony przyrody. Dzieci doskonale wiedziały, jakie cechy powinien posiadać prawdziwy przyjaciel przyrody. Przygotowały tabliczki ,,Jestem przyjacielem przyrody” i wzięły się ochoczo do pracy. 

Czytaj więcej...

Kolorowe kanapki

kanapki 001Przedszkolaki wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Tym razem przygotowały kolorowe kanapki. Zajadały je potem ze smakiem i obiecały, że przyrządzą je również w domu dla swoich rodziców. 

Czytaj więcej...

Zając

zajac 002Dzieci z obu oddziałów przedszkolnych przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Poznały wielkanocne tradycje i zwyczaje. W przedszkolu w Jasnym Polu ozdabiały jajka, wykonały koguciki z jajek i piórek, siały rzeżuchę. Zając napisał do dzieci list, w którym zamieścił wiele cennych rad. Przedszkolaki obiecały, że będą ich przestrzegać. W środę, 1 kwietnia, zostawił dzieciom koszyczki ze słodkościami. Niestety dzieciom nie udało się go spotkać. Podziękowały Zajączkowi śpiewając piosenki.

Czytaj więcej...